💝 کتابی شگفت انگیز با قهرمانی کودک خودتان 💝
چگونه برای تماشای تلویزیون کودکان برنامه ریزی کنیم؟

چگونه برای تماشای تلویزیون کودکان برنامه ریزی کنیم؟

تلویزیون به عنوان رسانه ای که بخش اعظم اوقات فراغت خانواده ها را پر میکند از اهمیت بسزائی برخوردار است اما تماشای تلویزیون توسط کودکان زمانی که از حد طبیعی خود فراتر برود میتواند به سلامت روحی و جسمی کودک صدمه بزند.

چگونه برای تماشای تلویزیون کودکان برنامه ریزی کنیم؟

تلویزیون به عنوان رسانه ای که بخش اعظم اوقات فراغت خانواده ها را پر میکند از اهمیت بسزائی برخوردار است اما تماشای تلویزیون توسط کودکان زمانی که از حد طبیعی خود فراتر برود میتواند به سلامت روحی و جسمی کودک صدمه بزند. کودکان در مقابل محدود کردن تماشای تلویزیون مقاومت میکنند . حتی گریه و پرخاش هم ممکن هست به دنبال داشته باشد . حتما برای شما این سوال پیش آمده است که چه کنیم تا کودک مجاب شود تا با برنامه ریزی به تماشای تلویزیون بپردازد ؟

تماشای تلویزیون

ما در سایت کتاب بساز چند راهکار به شما توصیه میکنیم:

  1. خودتان هم تماشای تلویزیون را محدود کنید. کودک شما نمیپذیرد که والدین به صورت نامحدود تا پاسی از شب هر برنامه ای را که تمایل دارند ببینند اما او از تماشای برنامه های خود محروم شود.
  2. همواره نام 5 برنامه که کودک به آنها بیشترین علاقه را دارد به همراه ساعت پخش بنویسید و بگذارید آن را تماشا کرده و سپس به سایر کارهای خود بپردازد. اما در این کار به صورت افراطی سخت گیر نباشید . گاهی ممکن است یک فیلم سینمایی جذاب و حتی آموزنده به صورت استثناء مجاز باشد.
  3. در مورد آنچه تماشا کرده است با کودک خود بحث و تبادل نظر کنید تا کودک از کودکی با قدرت تحلیل و نتیجه گیری پرورش یابد.
  4. اگر میهمان دارید یا کودکانی دیگر در منزل شما هستند یا به میهمانی رفته اید اصراری بر اجرای دقیق برنامه نداشته باشید. زیرا اینکار اثرات نامطلوبی بر روحیه کودک شما در جمع میگذارد .
  5. در مجموع کودک شما نباید احساس محدودیت کند، بلکه برنامه ریزی تماشای تلویزیون میبایست به یک مهارت و توانایی برای پرداختن به همه امور زندگی کودک تبدیل شود.