💝 کتابی شگفت انگیز با قهرمانی کودک خودتان 💝
انتخاب کتاب داستان اختصاصی برای کودکان

انتخاب کتاب داستان اختصاصی برای کودکان

انتخاب کتاب داستان اختصاصی برای کودکان باید با دقت ویژه‌ای صورت بپذیرد، زیرا یک انتخاب اشتباه می‌تواند کودک را برای همیشه از کتاب و کتابخوانی دور کند؛

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۰۶ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۶۴۴
  • گروه: آموزشی

انتخاب کتاب داستان اختصاصی برای کودکان باید با دقت ویژه‌ای صورت بپذیرد، زیرا یک انتخاب اشتباه می‌تواند کودک را برای همیشه از کتاب و کتابخوانی دور کند؛ اما در صورتی که نیازهای کودکتان را شناسایی کنید و با توجه به این که کودک به چه چیزهایی علاقه‌مند است یک کتاب داستان مخصوص سفارش دهید، کودک در هر کدام از صفحات کتاب خودش را می‌بیند که در قالب قهرمان قصه رویاهای کودکانه‌اش را به واقعیت پیوند میزند.

به گونه‌ای که در کتاب داستان اختصاصی کودک، وی گاه نقش پرنسس قصه‌ها وگاه نقش یک پروانه خوش رنگ را دارد یا در نقش کاراکترهای مورد علاقهاش  ظاهر میشود.

کتاب داستان اختصاصی

 

اهمیت انتخاب کتاب اختصاصی کودک

هر کودک اخلاق و ویژگی‌هایی خاصی داشته و نیاز به کتاب داستان اختصاصی دارد، اما ناشران کتاب داستان‌ها تنها کلیات خصوصیت اخلاقی کودکان را در نظر می‌گیرند و کتاب‌ها را به همراه تصاویر متنوع و داستان‌های مختلف به بازار ارائه می‌کنند.

 اما با وجود تنوع بالایی که کتاب داستان‌های موجود دارند، ممکن است کودک نتواند با هیچ داستانی به جز داستانی که در ذهن خودش ساخته و پرداخته کرده است ارتباط برقرار کند؛ زیرا در تمام کتاب داستان‌ها قهرمان قصه در یک نقش به خصوص ظاهر می‌شود و تا پایان داستان کودک باید تنها در قالب این نقش رویا پردازی کند!

در صورتی که کتاب داستان اختصاصی با توجه به خصوصیات اخلاقی کودک نوشته شده و در قسمت‌های مختلف آن تصاویری از کودک در قالب نقش‌های متعددی که باب میل او است دیده می‌شود، بنابراین کودک راحت‌تر می‌تواند با داستان ارتباط برقرار کرده و آرزوهایش را در قالب نقش‌هایی که دارد برآورده سازد.

 در این کتاب قهرمان اصلی خود کودک است و نقشی که دارد را هیچ یک از کاراکترهای دیگر قصه‌ها نداشته‌اند.

این کتاب داستان برای علاقه‌مند کردن کودکان به کتابخوانی و یادگیری داستان ‌سرایی و خواندن و نوشتن لغات ارائه شده است؛ بنابراین کتاب داستان اختصاصی نقش یک مربی هوشمند را دارد که روز به روز دایره لغات کودک را بیشتر کرده و او را به آموختن تشویق می‌کند.

به گونه‌ای که فرزند دلبندتان با مطالعه این کتاب داستان کودک می‌تواند انشاهای پربارتری بنویسد و غلط‌های املایی او در دوران مدرسه بسیار محدود خواهد شد؛ زیرا کودک برای چندین بار لغات گوناگون را در قالب داستان مشاهده کرده است و نوشتن لغت‌های مختلف برای وی دشوار نخواهد بود.

اگر قصد دارید فرزندتان را با فرهنگ کتاب‌خوانی آشنا کنید تا آینده‌ای درخشان‌تر داشته باشد، به شما پیشنهاد می‌کنیم کتاب اختصاصی کودک را به عنوان یک هدیه متفاوت سفارش دهید.